Loading...

Jak naprawić klawisze laptopa

Jeśli kiedykolwiek miałeś wadliwą klawiaturę laptopa, wiesz, że są denerwujące. Ale co możesz zrobić, aby je naprawić? Oto kilka opcji: Naprawa, czyszczenie lub zmiana ustawień językowych. Jeśli wypróbowałeś wszystko i nadal nie rozwiązałeś problemu, rozważ następujące kwestie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak naprawić klucze do laptopa. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, jakie to proste. Jeśli nie jesteś ekspertem od napraw komputerów, możesz nawet otrzymać dodatkowy zestaw kluczy!

Objawy wadliwej klawiatury laptopa
Istnieje wiele oznak, które mogą wskazywać na wadliwą klawiaturę laptopa. Niektóre z tych oznak można łatwo naprawić, po prostu czyszcząc urządzenie. Inne mogą być poważniejsze, na przykład uszkodzony lub wadliwy kabel klawiatury. Niemniej jednak, jeśli zauważysz którykolwiek z tych znaków, nie powinieneś dłużej czekać na wymianę urządzenia. Problem może wystąpić z powodu błędu oprogramowania lub awarii sprzętu.

Opcje naprawy
Jeśli masz uszkodzone lub nieprawidłowo działające klucze do laptopa, powinieneś rozważyć opcje naprawy. Klucze do laptopa składają się z kawałka metalu lub plastiku, który jest utrzymywany na miejscu przez kwadratową ramkę i podstawę. Upewnij się, że wszystkie elementy są tego samego rozmiaru i dobrze pasują. Jeśli klucz nie działa, przyczyną problemu może być poruszanie się elementu lub jego niedopasowanie. Aby samodzielnie naprawić klucz, najpierw wyczyść dotknięty obszar 99 procentowym alkoholem izopropylowym. Możesz także zrobić zdjęcia referencyjne klucza do użycia podczas naprawy.

Opcje czyszczenia
Jeśli jesteś chory i martwisz się zarazkami na klawiaturze, możesz rozważyć spray dezynfekujący. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak żrące są środki dezynfekujące, dlatego najlepiej poszukać czegoś bardziej przyjaznego dla środowiska. Użycie środka dezynfekującego na bazie alkoholu na klawiaturze laptopa to prosty sposób na zabicie zarazków na klawiszach bez ryzyka uszkodzenia napisów. Chusteczki dezynfekujące można znaleźć w sklepach z artykułami elektronicznymi, a nawet kupić specjalne narzędzia do czyszczenia nasadek klawiszy w lokalnym sklepie elektronicznym.

Ustawienia języka
Aby zmienić język klawiatury, należy przejść do Panelu sterowania. Następnie wybierz opcję Region i język. Na karcie Język kliknij Klawiatury i języki. Możesz zmienić język każdego klawisza lub przełączyć się na język alternatywny, naciskając klawisze Alt+SHIFT na klawiaturze. Alternatywnie możesz uzyskać dostęp do Edytora rejestru z menu Start. Tutaj znajdziesz ustawienia języka dla klawiszy laptopa.

Klawisze funkcyjne
Zmiana klawiszy funkcyjnych na laptopie jest łatwa, ale niektóre modele mają więcej niż jeden. Na przykład laptopy Lenovo mają więcej niż jeden zestaw klawiszy funkcyjnych. Jeśli chcesz dostosować, które klawisze są używane, możesz je znaleźć w Lenovo Keyboard Manager. Laptopy Samsung mają te same opcje, ale musisz uzyskać dostęp do BIOS-u, aby wprowadzić zmiany. Jeśli zauważysz, że niektóre klawisze funkcyjne nie działają tak, jak chcesz, możesz je wyłączyć w BIOS-ie.

Źródło: https://www.laptopkey.eu

Klawisze klawiatury numerycznej
Laptopy są zaprojektowane z klawiaturami numerycznymi na klawiaturach. Inne klawiatury numeryczne są znane jako klawiatura numeryczna. Te klawisze pomagają szybko wpisywać liczby. Możesz użyć klawiatury numerycznej na swoim laptopie, aby zaoszczędzić czas podczas pisania zadań długoterminowych. Możesz zmienić kolor klawiatury numerycznej laptopa, aby dopasować go do ogólnego schematu kolorów komputera. Oto kilka typowych konfiguracji klawiatury numerycznej laptopa:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *